Etusivu | Jutut | Keikat


Keikat

Tällä sivulla on lista nähdyistä konserteista ja muutamista muista tapahtumista. Mikäli keikkapaikka ei ole Helsingissä, on siitä erillinen maininta. Suluissa olevat bändit ovat lämppäreitä tai festarien kohdalla siellä nähtyjä yhtyeitä.

2017

20.10. Dying Fetus (Psycroptic) @Nosturi
10.10. Merzbow & Balázs Pándi (Oksennus) @Ääniwalli
1.10. Arch Enemy (Jinjer)
3-5.8. Wacken Open Air (To: Status Quo, Volbeat Pe: W?, Lacuna Coil La: Possessed, Alice Cooper, Mambo Kurt, Blaas of Glory, Max & Igor Cavalera Return to Roots)

2016

21.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
13.12. Amon Amarth (Grand Magus, Behemoth) @Jäähalli Black Box
28.11. Killing Joke @Tavastia
14.11. Autechre (Russell Haswell, Andy Maddocks) @Tavastia
19.10. Powerwolf (Civil War) @Nosturi
27.8. Sunn O))) @Tavastia
10-13.7. Brutal Assault (Ke: Mastodon, Abbath To: Demimonde, Perfecitizen, Plini, Obscura, Animals As Leaders, Aborted, H20, Immolation, Exodus, Gojira, Ministry Pe: Bury Tomorrow, Iron Reagan, Grave, Raised Fist, Obituary, Satyricon, Arch Enemy La: Lost Society, Holy Moses, Eskimo Callboy, Insomnium, Moonsorrow, Agnostic Front, Behemoth, Destruction, Mgła, Ufomammut) @Army Fortress Josefov, Jaroměř
28.7. Incantation (Depravity) @Nosturi
16.7. Kartanorock (Atomirotta) @Puotilan Kartano
3.6. Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana @Tavastia
21.4. Cannibal Corpse @Nosturi
20.2. Erja Lyytinen & Heikki Silvennoinen @Savoy Teatteri

2015

19.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
28.11. Raskasta Joulua @Lappi Areena, Rovaniemi
25.9. Die Krupps @Nosturi
14.8. 100 Guitars From Hell @Senaatintori
5-7.6. Metalfest Open Air (Pe: Insomnium, Battle Beast, Grave Digger, Overkill, Moonspell, Arch Enemy La: Equilibrium, Testament Su: Unleashed, Refuge, Amaranthe, Eluveitie, Accept) @Lochotin Cirque, Pilsen
21.5. Pietarin Spektaakkeli @Espan lava
16.3. Laibach @Tavastia
7.3. Ensiferum @Nosturi

2014

20.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
20.11. The Black Dahlia Murder (Nerve End) @Tavastia
8.11. Mayhem @Tavastia
15.10. Cannibal Corpse (Revocation) @Nosturi
22.8. Steely Dan @The Colosseum, Windsor
21.8. Deep Purple @The Colosseum, Windsor
13-15.6. Bunte Republik Neustadt Party (mm. Hot Mama) @Dresden
6.6. Solonen & Kosola @Blackpool, Järvenpää
14.5. Musungus @Siltanen
17.4. Hatebreed @Nosturi
3.4. Kypck @Tavastia
21.3. Battle Beast @Nosturi
13.2. Sepultura (Legion Of The Damned, Flotsam and Jetsam) @C-Club, Berliini
11.2. Ennio Morricone @o2 World, Berliini
21.1. Watain @Nosturi
17.1. Candlemass @Nosturi

2013

21.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
9.12. Amon Amarth (Carcass) @Kaaapeli
7.12. Turisas, Ensiferum @Nosturi
22.11. Samae Koskisen Korvalääke @Teatteri Forum
8.11. Jonna Tervomaa (Maailmanlopun tyttö & Hyeenat) @Tavastia
7.11. Kamelot @Nosturi
11.10. Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana @Tavastia
19.9. Erja Lyytinen (Robbie Hill & The Blue 62's) @Tavastia
31.7.-3.8. Wacken Open Air (Ke: Sic, Ophidian I, An Applea Day, Trallery, Kill With Hate, Crimson Shadows, Blaas of Glory, Bob Wayne, Mandovar To: Deep Purple, Rammstein, Annihilator, Gnida, Skyline & Guests, Mysterious Priestess, W:O:A Firefighters Pe: Legion of the Damned, Naglfar, Ugly Kid Joe, Doro, Heavens Basement, Mustasch, Nachtblud, Motörhead, Neaera La: Fear Factory, Lamb of God, Candlemass, Danzig) @Wacken
20.7. Erja Lyytinen @The Tall Ships Races / Hietalahdentori
19.6. Battle Beast @Tavastia
12.6. Peter Murphy "In Celebration of the 35th Anniversary of Bauhaus" @Tavastia
20.5. Roky Erickson @Tavastia
17.5. Itä-Saksa @Tavastia
23.4. Doro @Nosturi
20.4. Meshuggah @Nosturi
18.4. Overkill @Tavastia
12.4. Lama, Rikoslaki, Ydinperhe @Nosturi
6.4. Husky Rescue @Tavastia
11.2. Cannibal Corpse (The Black Dahlia Murder, Devildriver) @Nosturi
1.2. HeadSkull, Keoma, Crib45 @Semifinal

2012

15.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
9.12. Converge @Nosturi
22.11. Fishbone @Nosturi
3.11. Mokoma (Terveet Kädet) @Tavastia
26.10. Therapy? @Tavastia
23.10. John Waters - This Filthy World ? Filthier and More Horrible @Bio Rex
18.10. Merzbow @Kuudes Linja
5.10. Entombed (Ghoul Patrol) @Virgin Oil Co.
1.10. Dying Fetus (Job for a Cowboy, Revocation) @Tavastia
20.9. Nasum (Hero Dishonest) @Nosturi
5.9. Ensiferum (A.R.G.) @Nosturi
14.8. Corrosion of Conformity (Jess and the Ancient Ones) @Tavastia
9-11.8. Brutal Assault (To: Swallow the Sun, Ministry, Dimmu Borgir, Samael Pe: Norther, Insomnium, Morgoth, Napalm Death, Amon Amarth, Machine Head La: Aborted, Kylesa, Finntroll, Immolation, Six Feet Under, Agnostic Front, Godflesh) @Army Fortress Josefov, Jaroměř
1-4.8. Wacken Open Air (Ke: Electric Hellride, Hamferd, Zygnema, Mambo Kurt To: Sepultura & Les Tambours Du Bronx, U.D.O & Special Guests (Lordi, Doro), Danko Jones Spoken Word Pe: Henry Rollins Spoken Word, Sacred Reich, Hammerfall, Opeth, Dimmu Borgir & Orchestra La: Napalm Death, Testament, Axel Rudi Pell, Amon Amarth, Dark Funeral, Machine Head, Scorpions) @Wacken
25.7. Six Inch (The Syke) @Bar Loose
21.7. ZZ Top @Kaisaniemi
28.6. Pennywise @Nosturi
6.5. The Lemonheads (Nopat) @Tavastia
26.4. Cryptborn, Corpsessed, Gorephilia @Semifinal
25.4. Red Fang (Black Tusk, Baltimor) @Tavastia
7.4. Agalloch (Ghost Brigade) @Korjaamo
6.4. Dead Shape Figure, Decomposter @PRKL Club
15.3. Emergenza Festival (Expected Boy, Lähde, Six Inch, Syndrome, Juha Pekka Tapani ä Niin Edelleen) @Bar Loose
9.3. Swallow The Sun (Man-Eating Tree) @Nosturi
23.2. Altars Of Plague (Monarch!) @Kuudes Linja
22.2. Amon Amarth (Profane Omen) @Tavastia
17.2. Funkiest 16v (Noah Kin, Perhosveitsi-Heikki & Lika-Aki, DJ Kridlokk, DJ Anonymous, Didier, Eevil Stöö, Roope Kinnunen) @Tavastia
2.2. Vallenfyre @Tavastia
23.1. Dream Theater @Jäähalli
18.1. Spinefeast at Sea (Mayhem, Amaranthe, Swallow the Sun, Viikate, Shining) @Tallink Baltic Princess
14.1. Six Inch, Gina @On The Rocks

2011

21.12. Don Johnson Big Band @Tavastia
10.12. Dark Tranquillity @Tavastia
6.11. Machine Head (Bring Me The Horizon) @The Circus
2.11. Human Error, Feastem, Psykoanalyysi @Darkside Club
14.10. Ensiferum (Metsätöll)
1.10. Goblin @Korjaamo
30.9. Ghost Brigade (The Hollow, Unkind) @Nosturi
28.9. Between the Buried and Me (Animals as Leaders) @Nosturi
24.9. Godflesh @Tavastia
11-13.8. Brutal Assault (To: Kreator, Morbid Angel, Motörhead Pe: Cathedral, Hail Of Bullets, Exodus, Mayhem, Satyricon La: Triptykon, Turisas, Sepultura, Seventh Void, Vader @Army Fortress Josefov, Jaroměř
3-6.8. Wacken Open Air (To: Skyline, Ozzy Osbourne Pe: Judas Priest, Morbid Angel, Ensiferum, Morgoth, As I Lay Dying La: Avantasia, Hail Of Bullets, Kataklysm, Moonsorrow, Crashdïet, Sepultura, Mayhem) @Wacken
22-24.7. Tuska Open Air (Pe: Electric Wizard, Morbid Angel, Arch Enemy, Killing Joke, At The Gates La: Moonsorrow, Rotten Sound, Katatonia, Medeia Su: Meshuggah, Amon Amarth, Agnostic Front, Amorphis, Misery Index) @Suvilahti
21.7. Verjnuarmu (Old School) @Tavastia
14.7. The Damned (GBH) @Tavastia
7.7. Dinosaur Jr. @Tavastia
21.6. Terror (Bolt) @DOM
17.6. Myötätuulirock (Bullet, Ensiferum, Turmion Kätilöt, Korpiklaani, Protest The Hero) @Hakunila
21.5. Hail Of Bullets (Hateform) @Nosturi
11.5. Swans (James Blackshaw) @Tavastia
6.5. Grendel (Kiana) @Semifinal
28.4. Roger Waters The Wall Live @Hartwall Areena
24.4. Pentagram (Black Pyramid, Blood Farmers) @Korjaamo
21.4. Earth @Tavastia
18.4. Guano Apes @Tavastia
13.4. Malicious Death, The Carnival @Club Liberté
7.4. Onslaught (Suidakra) @DOM
7.4. Obituary, Grave, Pathology @Nosturi
31.3. Kypck (The Man Eating Tree) @Tavastia
23.3. The Haunted @Tavastia
16.3. Grendel @PRKL Club
9.3. Laibach @Nosturi
18.2. Finnish Metal Expo (Triptykon, Sabaton) @Kaapelitehdas
1.1. Ensiferum (Draugnim, Brymir) @Nosturi

2010

18.12. Municipal Waste (Axegressor, Rytmihäiriö (1990)) @Nosturi
17.12. Mama King (Melrose) @Virgin Oil Co.
4.12. Cluster (Siniaalto feat. Esa Kotilainen) @Korjaamo
3.12. Sabaton @Tavastia
26.11. Job For A Cowboy (Annotation Of An Autopsy) @Nosturi
7.11. Ozric Tentacles (Hidria Spacefolk) @Tavastia
6.11. Pelle Miljoona Acustokarhut @Britannia
1.11. Dark Dranquillity @Nosturi
17.9. Anti-Pop Consortium (MattiP) @Korjaamo
16.9. Marduk (Ragnarog) @Dante's Highlight
11.9. Reaping Death Tour (Watain, Repugnant) @Nosturi
2.9. Oranssi Pazuzu, Con Trane, Hyster @Vastavirta-klubi, Tampere
28.8. Welt-Astra-Tag (The Bullet Monks, Wayne Jackson, H-Blockx) @Landungsbrücken, Hampuri
22.8. U2 (Razorlight) @Olympiastadion
12-14.8. Brutal Assault (To: The Black Dahlia Murder, Sepultura, Rotten Sound, Ensiferum, Gojira, Fear Factory, Children Of Bodom Pe: Napalm Death, Kalmah, Sigh, Mnemic, Hypnos, Converge, Cannibal Corpse La: Dying Fetus, Tankard, Meshuggah, Moonsorrow, Agnostic Front, Sadist, Bal-Sagoth) @Army Fortress Josefov, Jaroměř
11.8. The Chemical Brothers (LCD Soundsystem) @Suvilahti
5-7.8. Wacken Open Air (To: Alice Cooper, Iron Maiden Pe: Brutus, Slayer, Amorphis, Arch Enemy La: Soulfly, Cannibal Corpse, Lock Up, Fear Factory, Candlemass, Voivod)
31.7. Grendel (Kill The Romance) @Dante's Highlight
30.7. Trashgrinder, Famine Year, Suhteettomuusteoria @Semifinal
17.7. Freak Kitchen @Tavastia
15.7. One Eye Shut (Mosesgun) @Semifinal
6.7. Converge @Nosturi
4.7. Final Assault, Lighthouse Project, Death With A Dagger @Tavastia
2.7. Mayhem @Dante's Highlight
2-4.7. Tuska Open Air (Pe: Dewin Townsend - Ziltoid The Omniscient, Obituary, Pain, Satyricon La: Crowbar, Sotajumala, Hypocrisy, Bloodbath Su: Cannibal Corpse, Megadeth, Trigger The Bloodshed, W.A.S.P.)
19.6. Myötätuulirock (Exodus, Ensiferum, Tarot, Viikate) @Hakunila
4-5.6. Armageddon Festival (Pe: Nifelheim, Repugnant, Vomitor, Craven Idol, Funeral Throne La: Von, Watain, The Devil’s Blood, Azarath, Necro Ritual) @The Relentless Garage, Lontoo
29.5. Anna Puu, A Moving Sound, Aiyekooto and his Afrobeat International, Quique Neira and his Band @Maailma kylässä -festivaali, Kaisaniemi
7.5. Wolves Over Finland (Deströyer 666, Demonical, Crosswrecker) @Dante's Highlight
30.4. Mokoma @Tavastia
18.4. Puksun paskafest (Drown In Hate, Love Gun Suicide, The Anonymous Unknowns) @Pukinmäen VPK
15.4. Dark Funeral @Tavastia
13.4. Kamelot (Leave's Eyes) @Nosturi
7.4. Tarot @Tavastia
4.4. Easter Doom Magic 2010 (Pagan Altar, Isole) @Dante's Highlight
17.3. Airbourne (Taking Dawn) @Nosturi
12.3. Ensiferum @Nosturi
7.3. Behemoth (Gloria Morti) @Nosturi
3.3. Fear Factory @Nosturi
22.2. Rammstein (Combichrist) @Hartwall Areena
19.2. Finnish Metal Expo (Hypocrisy, Satyricon) @Kaapelitehdas
5.2. Crimsonite @O'Gelis Bar
1.2. Machine Head (Hatebreed) @Jäähalli
28.1. Totalt Jävla Mörker (Deathbound) @Tavastia
22.1. Freak Fuck Fest 3 (Torture Killer, Abnormyndeffect, Coprofagi, Famine Year) @Lepakkomies
20.1. Sunn O))) @Tavastia

2009

26.12. Scandinavian Music Group (Pohjolan Ilmari) @Tavastia
12.12. Alice Cooper @Club Teatria, Oulu
29.11. The Sonics @Nosturi
20.11. Mayhem (Cavus) @Nosturi
17.11. HS 120v (Marjo Leinonen, Sami Saari, Lenni-Kalle Taipale & co.) @Tavastia
6.11. Marillion @Tavastia
5.11. Swallow The Sun @Levykauppa Äx
29.10. Juliette Lewis @Nosturi
16.10. Massive Attack (Martina Topley-Bird) @Jäähalli
10.10. Insomnium (Omninum Gatherum) @Nosturi
2.10. Amon Amarth (Entombed) @Tavastia
24.9. Deathchain, Survivors Zero, Sotajumala @Tavastia
21.8. Billy Elliot @Imperial Theatre, New York
20.8. Amy Ray (Jennifer O'Connor, Joemca & Poets) @Mercury Lounge, New York
15.8. Jyväskylä Rock Festival (Eläkeläiset, Don Johnson Big Band, Diablo, Mokoma)
14.8. Heavy Metal Meeting (Mokoma) @Viitasaari
13.8. Kraftwerk (Acid Symphony Orchestra) @Suvilahti
6.8. Madonna (Paul Oakenfold) @Jätkäsaari
30.7.-1.8. Wacken Open Air (mm. Machine Head, Cathedral, UK Subs, Airbourne, Napalm Death, Testament)
23.7. Eluveitie @Tavastia
17.7. Obituary @Tavastia
2.7. Pet Shop Boys @Jäähalli
26-28.6. Tuska Open Air (mm. Pestilence, Neurosis, Sabaton, My Dying Bride, Rotten Sound, Black Dahlia Murder, Eluveitie) @Kaisaniemi
24.6. Faith No More @Kaisaniemi
19.5. Don Johnson Big Band @Tavastia
23.4. Satyricon @Nosturi
17.4. Firebox Metal Fest2 (Sotajumala, The Eternal, Rotten Sound, Swallow the Sun, The Shining) @Rytmikorjaamo, Seinäjoki
7.4. Ice Cube @Nosturi
26.3. Girl Talk @Redrum
23.3. The Sisters Of Mercy (Ulterior) @Nosturi
21.3. Soulfly (Incite) @Nosturi
20.3. Dead Congregation, Drowned, Slugathor @Donington, Kouvola
9.3. Reel Big Fish (The Capital Beat) @Nosturi
7.3. Insomnium (Dauntless, Kiuas) @Tavastia
1.3. Children of Bodom (Cannibal Corpse, Diablo) @Jäähalli
25.2. The Sickening (Inferia, Bloodride) @Darkside Club
21.2. The Manical Alloy Tour 2009 (Esoteric, Skeptisicm) @Dante's Highlight
16.2. Napalm Death (Misery Index) @Nosturi
14.2. Commotion @Bar Mendocino
13-14.2. Finnish Metal Expo (mm. Blake, Grendel, Chaosweaver, Black Dahlia Murder, Andre Matos, Legion Of The Damned, Profane Omen) @Kaapelitehdas
29.1. Spinefeast at sea (Moonsorrow, Kalmah, Rotten Sound, Metsätöll, Celesty, Kiuas) @Tallink Baltic Princess
28.1. Amorphis @Dante's Highlight
22.1. Norther @On The Rocks
16.1. Swallow the Sun @Tavastia
15.1. Blake (Spiritraiser) @Tavastia
11.1. Keep of Kalessin @Nosturi
10.1. Vink @Fridays Music Bar
2.1. Black Friday: Turn The Cross Upside Down (Barathrum, Sightless, Witheria) @Dante's Highlight

2008

13.12. Rise Above Records 20 v. (Electric Wizard, Grand Magus, Taint, Gentleman's Pistols, Diagonal, Moss, Litmus, Serpentcult) @ULU, Lontoo
12.12. Apocalyptica (Swallow the Sun) @Astoria, Lontoo
4.12. Destruction (Debauchery, Scared To Death) @Tavastia
27.11. The Unholy Alliance chapter III (Slayer, Amon Amarth, Embreach) @Jäähalli
19.11. Tricky @Nosturi
1.11. Jonna Tervomaa @Pihkuri, Viitasaari
31.10. Freud Marx Engels & Jung @Bohemia
27.10. DJ Krush @Tavastia
23.10. Prohibitory (Regression, Joukkomurha) @Darkside Club
21.10. Vader, Grave, Zonaria @Virgin Oil Co.
18.10. 22 Pistepirkko (Joensuu 1685, Goodnight Monsters) @Tavastia
9.10. Pain @Tavastia
8.10. The Haunted (Path of No Return) @Tavastia
27.9. Infernal Tour of Destruction (Watain, Nifelheim) @Gloria
19.9. Erja Lyytinen @Kannel Krouvi
5.9. Sugarhill Gang (Conscious Youths) @Nosturi
29.8. Ensiferum @Nosturi
22-24.8. Outside Lands (mm. Beck, Primus, The Coup, Radiohead, Tom Petty, Little Brother, Carney) @Golden Gate Park, San Francisco
21.8. David Olney & Sergio Webb (Buddy Zapata) @Slim's, San Francisco
15.8. Tuomari Nurmio ja Hunajaluut @Tavastia
14.8. Norther @Tavastia
11.8. Drown In Hate, Adastra @On The Rocks
8.8. Heavy Metal Meeting (Waltari, Sara, Kiuas) @Viitasaari
31.7.-2.8. Wacken Open Air (mm. Iron Maiden, Airbourne, Exodus, Obituary, Opeth, Nightwish)
24.7. Anathema (Radar) @Nosturi
23.7. Ice Cube (JAG) @Jäähalli
19.7. Igni et Ferro, Sixtus, Oxwill @Lepakkomies
18.7. Iron Maiden (Avenged Sevenfold) @Olympiastadion
17.7. Proclamation, Ride for Revenge, Evil Angel @Ravintola Hellä, Tampere
12.7 Traktorijatzit (Pepe Ahlqvist) @Myllytupa, Viitasaari
4.7. Ruisrock (Ministry, At The Gates, Anti-Flag, Raised Fist) @Turku
27.6. Battlelore @Nosturi
27-29.6. Tuska Open Air (mm. Dying Fetus, Entombed, Kypck, Kreator, Slayer, Amon Amarth, Behemoth, Killswitch Engage)
7.6. Pihlajanmäki goes Blues (Erja Lyytinen, Olli Siikanen & Gypsy Experience, Janko Manneh &a PK Keränen)
6.6. Kivenlahti Rock (Mustasch, Los Bastardos Finlandeses, King Star, Egotrippi, Remu & Hurriganes, CMX)
30.5. Norther (Naildown) @Nosturi
27.5. Kiss @Hartwall Areena
8.5. Ruoska @On The Rocks
30.4. Anal Cunt, Anal Nosorog @Nightlife Rocks
28.4. Kamelot (Firewind, Leave's Eyes) @Tavastia
25.4. Blood Red Friday (Velvet69, Tunes Of Dawn, Sonic Roots) @Hotelli Pihkuri, Viitasaari
24.4. Einstürzende Neubauten @Tavastia
20.4. Dark Tranquillity @Tavastia
18.4. Blaze Bayley @Vanha YO-talo
15.4. Lännen-Jukka @Tavastia
13.4. Arch Enemy (The Scourger) @Tavastia
12.4. Erja Lyytinen @Britannia
3.4. Immolation, Melechesh, Goathwhore, Sickening Horror @Nosturi
29.3. Triumph of Death (Tribulation, Dead Congregation, Drowned, Necrovation, Asphyx) @Knaack, Berliini
28.3. Rotten Sound, The Ocean, Victims, Trap Them @K17, Berliini
15.3. Curium (Ghost Brigade, Codeon, Sotajumala, Amoral) @Gloria
6.3. Spitfire @Tavastia
3.3. Smashing Pumpkins (Snipe Drive) @Jäähalli
21.2. Rotten Sound (Disfear, Cause For Effect) @Tavastia
15-16.2. Finnish Metal Expo (mm. The Scourger, Municipal Waste, Norther, Turisas, Korpiklaani, Mustasch, Soilwork, The Sorrow) @Kaapelitehdas
4.1. Angie Stone @Vanha YO-talo
2.1. Erja Lyytinen @Virgin Oil Co.
31.1.-1.2. SpineFeast at Sea (Children of Bodom, Warmen, Agonizer, Hanging Garden, Viikate) @Tallink Galaxy
30.1. Róisín Murphy @Kulttuuritalo
19.1. Dismember @Nightlife Rocks
18.1. Erja Lyytinen @Iltreno

2007

31.12. Eve Of Destruction (Barbe-Q-Barbies, Tuho, The Zombi, Discard, Ajattara, Torture Killer) @Gloria
21.12. Selfblind, Arteria @Ravintolalaiva Wäiski
14.12. The Black Crusade (Machine Head, Trivium, Arch Enemy, Dragonforce) @Jäähalli
11.12. Motörhead @Jäähalli
8.12. Dimebag Beyond Forever @Nosturi
1.12. Amorphis, Swallow the Sun, Insomnium @Nosturi
25.11. Alice Cooper (Uriah Heep) @Jäähalli
23.11. Op:l Bastards (Kasko) @Tavastia
21.11. Marduk (Chthonic) @Nightlife Rocks
12.11. Twisted Sister @Jäähalli
1.11. Dimmu Borgir, Amon Amarth @Kulttuuritalo
28.10. Consumer Electronics, Mika Vainio @Tavastia
20.10. Skyforger, Kawir, Slugathor @Nightlife Rocks
19.10. K-82 tai joku? @Boothill
5.10. Hevikellot @Rauhanasema, Pasila
7.9. Ajattara, Deathchain @Virgin Oil Co.
5.9. Northern Assassination (Krisiun, Rotting Christ, Incantation, Crionics) @Nosturi
4.9. Therion (All Ends) @Tavastia
31.8. Turisas (Codeon) @Gloria
29.8. Chris Cornell @Jäähalli
25.8. Omnium Gatherum, Codeon, Demolisher @Nightlife Rocks
18.8. Flow Festival (mm. Op:l Bastards, Architecture In Helsinki, !!!, Cut Chemist, The Valkyrians) @Suvilahden Voimala
10.8. Heavy Metal Meeting (Amorphis, Sturm und Drang) @Viitasaari
4-5.8. Ankkarock (mm. Nine Inch Nails, Millencolin, The Gathering) @Korso
23.7. Bedlight For Blue Eyes, Tokyo Rose, Sound The Alarm @Knitting Factory, New York
15.7. Metallica @Olympiastadion
6.7. Ruisrock (mm. Amorphis, John Legend, Children Of Bodom, Lapko, Pain) @Turku
29.6.-1.7. Tuska Open Air (mm. Pain, Scent Of Flesh, Legion Of The Damned, Maj Karma, Misery Index)
15.6. The Lemonheads @Tavastia
8.6. Sauna Open Air (Dimmu Borgir, Type O Negative, Kotiteollisuus, Entwine) @Tampere
1.6. Henry Rollins Spoken Word @Savoy-teatteri
5.5. Saxon, Masterplan @Tavastia
30.4 Sonata Arctica @Tavastia
10.4. Nine Inch Nails @Jäähalli
4.4. Celtic Frost, Kreator @Tavastia
16.3. Cannibal Corpse @Nosturi
7.3. Nicole @On The Rocks
2.3. Curium (Norther, Codeon) @Gloria
19.2. The Haunted, Burst, Abduktio @Nosturi
16.2. Finnish Metal Expo (mm. Moonsorrow, Battlelore, Dragonforce) @Kaapelitehdas
8.2. Tarot, Diablo @Underground, Köln
16.1. Napalm Death @Tavastia

2006

25.11. Eläkeläiset @Nosturi
24.11. Vader @Nightlife Rocks
20.11. Arch Enemy @Nosturi
19.11. Nick Cave @Finlandia-talo
1.11. James Brown (Don Johnson Big Band) @Länsiauto-Areena
21.10. Underworld @Stockholm Diskotek
20.10. SpineFeast (Swallow The Sun, Nine, Kalmah, Noumena, Malummeh) @Nosturi
31.8. Thrash Til' Death (Amoral, The Scourger, National Napalm Syndicate, Dead Shape Figure) @Tavastia
11.8. Heavy Metal Meeting (Diablo) @Viitasaari
10.8. Danny Cavanagh @Semifinal
3-5.8 Wacken Open Air (mm. Motörhead, Wintersun, Morbid Angel, Fear Factory, Ministry, Carnivore, Soulfly, Children of Bodom)
5.7. Guns N' Roses @Hartwall Areena
30.6-2.7 Tuska Open Air (mm. Celtic Frost, Opeth, Anathema, The Sisters Of Mercy)
21.6-23.6. Raumanmeren Juhannus (mm. Amorphis, Rotten Sound, Eläkeläiset, Maija Vilkkumaa, The Micragirls) @Rauma
10.6. Sauna Open Air (Twisted Sister, W.A.S.P.) @Tampere
7.6. Ruoska @Gloria
20.5. Don Johnson Big Band @Tavastia
26.4. King Diamond (Loch Vostok, Secret Sphere) @Tavastia
18.4. Bolt Thrower (Amoral) @Nosturi
30.3. Ruoska @On The Rocks
17.3. Full Diesel, Cry Havoc @Kipsari
6.3. Depeche Mode @Hartwall Areena
21.2. Dark Funeral, Naglfar @Tavastia
16.2. Finnish Metal Expo (mm. Swallow the Sun, U.D.O, Evergrey, Verjnuarmu) @Kaapelitehdas
9.2. Cathedral, Electric Wizard, Grand Magus @Tavastia
16.1. Gamma Ray @Tavastia

2005

14.11. Candlemass, Destruction, Deathchain @Nosturi
20.10. The Prodigy (DJ Proteus) @Jäähalli
11.10. Steve Vai & The Breed @Nosturi
1.10. Kotiteollisuus @Nosturi
27.9. Dream Theater @Jäähalli
24.9. Opeth @Tavastia
11.8 Heavy Metal Meeting (Stam1na) @Viitasaari
3-5.8 Wacken Open Air (mm. Kreator, Nightwish, Candlemass, Turisas, Within Temptation, Machine Head, Obituary, Stratovarius)
16.7. The Scourger (Hevein, Total Devastation) @Tavastia
15-17.7. Tuska Open Air (mm. Naglfar, Monster Magnet, Testament, Mnemic, Finntroll, Paska)
8.7. Ruisrock (Rammstein)
9.6. Sauna Open Air (Slayer, Mokoma, Pain, Norther, Deathchain) @Tampere
24.5. Radium (Synapscape, Sedaye Marg) @Stella Star

2004

24.11. Rammstein @Hartwall Areena
19.11. Stomp @Vaudeville Theatre, Lontoo
17.10. The Unholy Alliance (Slayer, Slipknot, Mastodon) @Jäähalli
14.10. Mortiis (Susperia) @Nosturi
28.9. Nick Cave @Kulttuuritalo
5-7.8. Wacken Open Air (mm. Anthrax, Death Angel, Motörhead, Saxon, Böhse Onkelz, Mayhem, Zodiac Mindwarp and the Love Reaction, Cannibal Corpse, Arch Enemy, Children of Bodom, Eläkeläiset)
17.7. Tuska Open Air (mm. Soilwork, Nightwish, Death Angel, Mnemic)
24.3. Red Hot Chili Peppers @Hartwall Areena
7.2. The Funk Brothers @Jäähalli
6.2. Kraftwerk @Jäähalli

2003

18.12. Nylon Beat @Tavastia
10.10. David Bowie @Hartwall Areena
23.8. Global Balalaika Show (Leningrad Cowboys, Red Army Air Force Ensemble, Angélique Kidjo & others) @Senaatintori
20.3. Sonata Arctica @Tavastia

2002

11.11. Toto @Jäähalli
31.5. Roger Waters @Hartwall Areena

2001

21.7. Pori Jazz (Erukah Badu, The Blind Boys of Alabama, Matt Wilson Quartet)
1.7. Neil Young and Crazy Horse (Lemonator) @Hartwall Areena

2000

30.8. Steely Dan @Hartwall Areena

1999

2-3.7. Ruisrock (mm. Metallica, Massive Attack, Ministry, Blondie, J. Karjalainen, Eva Dahlgren) @Turku

1998

27.6. Puistoblues (Carlos Santana, Kenny Wayne Shepherd Band, Buddy Guy) @Vanhankylänniemi, Järvenpää

1997

9.8. U2 (Audioweb) @Olympiastadion

1994

2.7. Puistoblues (Junior Wells, Andrew Strong, Robben Ford & The Blue Line, Heikki Silvennoinen & The Rest) @Vanhankylänniemi, Järvenpää

1993

17.6. Total Balalaika Show (Leningrad Cowboys & Alexandrov Ensemble) @Senaatintori
6.6. Beach Boys (Neon2) @Kaivopuisto


Päivitetty : 2017-10-21

© Mika Walkila 2003-2017